بگذارید پوستان نفس بکشد

چه پوست خوبی بدون لک و جوش داشته باشید و چه تحت‌درمان جوش یا لک‌های پوستی باشید. استفاده بی‌رویه از مواد‌آرایشی و پوشاندن منافذ پوست با انواع کرم‌ها و پودرها روی پوست تاثیر منفی می‌گذارد…اگر پوستتان مشکل دارد، آیا بهتر نیست به جای مخفی کردن جوش و لک با کرم‌های سنگین آرایشی، با مراجعه به متخصص پوست مشکل را از پایه حل وحس بهتری پیدا کنید؟ بعضی خانم‌ها گویا عادت کرده‌اند با چند لایه کرم و آرایش و رژگونه پوستشان را بپوشانند و شاید هم نمی‌دانند مثلا استفاده از رژگونه هم آدابی دارد که رعایت نکردن آن به پوست صدمه می‌زند.

اولین مساله این است که کسانی که استعداد ژنتیکی ابتلا به لک دارند با تیره‌تر کردن منطقه‌‌ای که اغلب رژگونه روی آن زده می‌شود، شانس ایجاد لک را در درازمدت بالا می‌برند. کسانی که مستعد جوش هستند، باید در استفاده از رژگونه دقت کنند و حتما لوازم آرایشی را انتخاب کنند که روی آنها واژه بدون مواد کومدون‌زا و بدون چربی نوشته شده است.

خانم‌ها باید اگر بر استفاده از موادی چون رژگونه اصرار دارند، حتما انواع پودری را انتخاب کنند که کم‌عارضه‌تر است. به برس‌هایی که برای استفاده از رژگونه استفاده می‌شود هم حتما باید دقت کنید چون چه این برس‌ها در فضای باز باشند و چه داخل جعبه رژگونه (انواع پنبه‌ای)، باید هر چند وقت یکبار شسته شوند وگرنه محل تجمع‌ باکتری‌های مختلف خواهندشد. این برس‌ها چربی پوست را به خود می‌گیرند و شانس رشد باکتری‌های مواد جوش را در استفاده‌های بعدی بالا می‌برند.

ضمنا بعد از شستن برس با آب و شامپوی ملایم، باید حتما اجازه دهید خوب خشک شود چون در صورت استفاده از برس مرطوب، علاوه بر مشکل قبلی، شانس رشد قارچ‌ها را هم به دیگر مشکلات اضافه خواهید کرد. برس‌های پنبه‌ای داخل رژگونه را هفته‌ای یک بار بشویید. اما دیگر برس‌ها را که در فضای باز هستند و گرد و خاک می‌گیرند می‌توانید زودتر هم بشویید. نکته مهم بعدی هم شستن پوست است؛ هرگز با آرایش نخوابید و به محض بازگشت به خانه یا پایان مراسم، آرایش را از پوستتان پاک کنید تا به اصطلاح نفس بکشد.
برگرفته از: http://www.pezeshkonline.ir/index.php?ToDo=ShowArticles&AID=12913

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *